Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XVIII Zjazd Delegatów TPD

W dniach 22 – 23.11.2019r. odbył się w Warszawie XVIII Krajowy Zjazd Delegatów Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Podsumowano ubiegającą 4-letnią kadencję i nakreślono zadania na następne 4 lata. Nawiązano w czasie obrad do 100-lecia TPD.

Delegaci wybrali nowe władze na czele Zarządu Głównego TPD stanął ponownie p. Wiesław Kołak. W skład Zarządu z Wielkopolski weszli: p. Krystyna Chowańska i p. Jan Waligóra a sekretarzem Głównej Komisji Rewizyjnej została ponownie p. Alicja Andrzejewska. Jednym z głównych tematów obrad był Statut TPD, w którym dokonano szereg poprawek dostosowujących działalność Towarzystwa do obecnych realiów prawnych, politycznych i gospodarczych kraju.

Na Zjeździe, Wielkopolskę reprezentowało 7 osób: p. Alicja Andrzejewska ze Złotowa, p. Maria Ajchler z Międzychodu, p. Krystyna Chowańska z Konina, p. Bożena Juszczak z Kalisza, p. Leszek Raźniewski z Piły, p.p. Jan Waligóra i Krzysztof Majchrzak z Poznania.

W trakcie Zjazdu wręczono odznaczenia nadane przez Prezydenta RP, Ministra Edukacji Narodowej i Zarząd Główny TPD.