MUNDIALITO 2017

W Wągrowcu zakończono rozgrywki dziecięcego turnieju - Mundialito.

Zwycięstwami Lecha Poznań I oraz Cracovii Kraków zakończyły się kilkutygodniowe zmagania jedenastu drużyn (w tym jednej dziewczęcej) w XXVII edycji Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Osiedlowych „MUNDIALITO 2017”. Podczas 48 zaciętych spotkań rozgrywanych na Orliku w Szkole Podstawowej nr 4 strzelono łącznie aż 532 bramki.

Tegoroczny turniej rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych, bowiem połączono najmłodsze zgłoszone drużyny (zawodników do 11 roku życia) z 12- i 13-latkami oraz drużyną dziewczęcą. Wszystkie drużyny przybrały nazwy swoich ulubionych klubów z Ekstraklasy. Pierwsze miejsce w tej kategorii wywalczyła drużyna Lecha Poznań I, a na podium znalazły się także Lechia Gdańsk (drugie miejsce) oraz dziewczęca drużyna Arki Gdynia. Po zakończeniu rywalizacji wybrano najlepszego piłkarza w tej kategorii wiekowej (został nim Oliwier Kijanowski z Lecha Poznań I) oraz najlepszego bramkarza (Jakub Żurekz Lechii Gdańsk). Najwięcej, bo aż 14 bramek zdobył Arkadiusz Kowalski z Lecha Poznań I, który zdobył tym samym tytuł króla strzelców.

Jeszcze więcej bramek – aż 21! – zdobył Gracjan Wysocki (Cracovia), który został królem strzelców wśród siedmiu drużyn rywalizujących w kategorii drużyn chłopców powyżej 14. roku życia. Tytuł bramkarza turnieju przyznano Szymonowi Wendlandowi (Jagiellonia), a najlepszego zawodnika – Mikołajowi Królczykowi (Termalica). Drużynowe podium wywalczyły zaś:

I miejsce – Cracovia Kraków

II miejsce – Wisła Kraków

III miejsce – Zawisza Bydgoszcz

Podczas uroczystego podsumowania turnieju burmistrz Krzysztof Poszwa, wicestarosta Michał Piechocki, a także organizatorzy turnieju, których reprezentowali Elżbieta Rączkowiak - Prezes Zarządu Miejskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wągrowcu oraz Adam Sandurski ze Spółdzielni Mieszkaniowej w Wągrowcu, wręczyli najlepszym drużynom i zawodnikom nagrody.